Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


 

 

ZHARKO  KARAXHOSKI

 

 

 

Anëtar i VMRO-PP. U lind në 1962 në Prilep, RM. Maqedonas. Ka kryer Fakultetin e Drejtësisë, me provimin e dhënë të jurisprudencës. Ka punuar si referent i drejtësisë dhe udhëheqës në sektorin e përgjithshëm, prej 1995-1998 si avokat. Ishte deputet edhe në përbërjen e mëparshme të  Kuvendit. Jeton në Prilep.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.