Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


 

 

SAJKOSKI ACE

 

 

 

Anëtar i VMRO-DPMNE-së.
 
Anëtarë i Komitetit Komunal të VMRO_DPMNE-së për Kërçovën.
.
U lind në 1946 në Kërçovë, RM-së. Maqedonas. Kreu Fakultetin e Filozofisë. Ka qenë profesor i shkollës së mesme, ka qenë gazetar dhe drejtor në Radio Kërçova. Shërbehet me gjuhën frënge. Jeton në Kërçovë.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.