Takime

E martë, 4 korrik 2017 

Takimi i deputetit Grubi me ambasadorin Reka 

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, deputeti Artan Grubi, realizoi takim me ambasadorin e Shqipërisë në Republikën e Maqedonisë, z. Fatos Reka, sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. 

më shumë...

E martë, 4 qershor 2017 

Takimi i deputetit Dimitriev me znj. Manzhen

Kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Emil Dimitriev, sot realizoi takim pune me drejtoreshën e Evropës kontinentale pranë Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme të Republikës së Francës, znj. Florans Manzhen. 

më shumë...

E premte, 23 qershor 2017 

Takimi i deputetit Grubi me ambasadorin sllovak Jazbec 

Deputeti Grubi dhe euroambasadori Jazbec bisedoi për ngjarjet politike në vend, për punën e Kuvendit, si dhe për aktivitetet e Komisionit për Çështje Evropiane në lidhje me miratimin e reformave të paraparë nga ana e Komisionit Evropian. 

më shumë...

E enjte, 22 qershor 2017 

Deputeti Grubi u takua me euroambasadorin Zhbogar

Deputeti Grubi dhe euroambasadori Zhbogar biseduan për sfidat reformuese për Maqedoninë në pajtim me pritjet në Bruksel, BE dhe NATO, sfidat e Komisionit për Çështje Evropiane në lidhje me dinamikën ambicioze të agjendës së re reformuese bashkë me përkushtimin për integrimin e vendit në NATO dhe BE. 

më shumë...

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.