Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


Спасовски Кирил

 

 

 

 

 

 

Член на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Роден 1942 година во Скопје, Македонец, Завршил виша педагошка академија- група физика и хемија, комерцијалист е во Автокуќа Механика. Живее во Скопје.

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.