Parlamentet nё Botё

A

Afganistani, Afrika e Jugut, Algjeria, Andorra, Angola, Antigua dhe Barbuda, Arabia Saudite, Argjentina, Australia, Austria, Azerbajxhani  

B
Bahama, Bangladeshi, Barbadosi, Belgjika, Bjellorusia, Bocuana, Bolivia, Bosnja e Hercegovina, Brazili, Britania e Madhe, Bullgaria, Burundi, Butani

D
Danimarka

E
Egjipti, Ekuadori, Emiratet e Bashkuara Arabe, Estonia, Etiopia

F 
Federata Ruse, Fixhi, Filipinet, Finlanda, Franca

G 
Gaboni, Gambia, Gana, Greqia, Gruzia, Guatemala,

GJ 
Gjermania

H
Hondurasi

I
India, Indonezia, Iraku, Irani, Irlanda, Irlanda e Veriut, Islanda, Ishujt e Mareshalit,Italia, Izraeli

J
Japonia, Jemeni, Jordani

K
Kamboxhia, Kameruni, Kanadaja, Kazakistani, Kenia, Kina, Kirgistani, Kroacia, Kongoja, Kostarika, Kosovës Kuba, Kuvajti

L
Laos, Letonia, Lesoto, Libanoni, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu

M
Madagaskar, Maldivi, Malajzia, Mali i Zi, Malta, Maqedonia, Maroku, Meksiko, Mikronezia, Moldavia, Monako, Mongolia

N
Nepal, Niger, Nigerie, Nikaragua, Norvegji

O
Oman

P
Pakistan, Panama, Papua Guineja e Re, Peru, Polonia, Portugalia

Q
Qiproja

R
Republika e Afrikës së Mesme, Republika Çeke, Republika Demokratike e Kongos, Republika Dominikane, Republika e Koresë, Romania, Ruanda 

S
Samoa, San Marino, Serbia, Singapori, Siria, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Sudani, Suazi, Suedia,

SH
Shën Luçia, Shqipëria, Shri Lanka, Shtetet e Bashkuara të Amerikës

T
Taxhikistani, Tajlanda, Tanzania, Togo, Tonga, Trinidad dhe Tobago, Tunizia, Turqia

U
Uellsi, Uganda, Ukraina, Uruguai, Uzbekistani

V
Venezuela, Vietnami

XH
Xhamajka

Z
Zambia, Zelanda e Re, Zimbabve, Zvicra

 
Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.