Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


 

 

ILIOSKI ILIJA

 

 

 

Anëtar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM) dhe anëtar i Kryesisë së Partisë.

U lind në vitin 1958 në fshatin Vellmej, Ohër, RM. Maqedonas. Ka kryer Fakultetin Ekonomik. Ka qenë drejtor i përgjithshëm i “EMO” në Ohër dhe drejtor i përgjithshëm i Drejtorisë Doganore të Republikës së Maqedonisë. E njeh mirë gjuhën ruse, kurse shërbehet edhe me gjuhën agleze. Jeton në Ohër.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.