Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


 

 

GJORGJIEV ILIJA

 

 

 

 

Anëtar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM).

Ka qenë kryetar i Dhomës së Punës së Bashkuar dhe i Kuvendit të Komunës së Negotinës. Anëtar i Grupit të deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë për bashkëpunim me Parlamentin e Republikës Federale të Gejrmanisë.

U lind në vitin 1949 në Kavadar, RM. Maqedonas. Ka kryer Fakultetin e Makinerisë. Drejtor i përgjithshëm i Fabrikës për kabllo “Negotino”. Jeton në Negotinë.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.