Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


 

 

ANGELLOVSKI MILLOJKO

 

 

 

 

Anëtar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM).

Anëtar i Grupit të deputetëve të Kuvendit të RM për bashkëpunim me Parlamentin e Mbretërisë së Norvegjisë, Republikës së Finlandës, Mbretërisë së Suedisë, Mbretërisë së Danimarkës dhe Republikës së Islandës.

U lind në vitin 1945 në fsh. Gradec, Kriva Pallankë, RM. Maqedonas. Ka kryer Fakultetin Ekonomik, magjistër i shkencave ekonomike. Ka qenë drejtor i financave në Sektorin ekonomik në Minierën “Toranicën”, Kriva Pallankë dhe kryertar i Këshillit komunal të Kriva Pallankës. Tash është drejtor i përgjithshëm i Minierave “Bentomak”, Kriva Pallank. E njeh mirë gjuhën angleze. Jeton në Kriva Pallankë.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.