Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


ZHIVKO JANKULLOVSKI

 

 

 

 

 

 

Anëtar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë. Është lindur në vitin 1956 në fshatin Aldinci, Krushevë, maqedonas. Ka kryer Fakultetin e Bujqësisë dhe është magjistër i shkencave bujqësore. Është drejtor i NjP "Radobor" - në përbërje të KBI "Pellagonija" nga Manastiri. Jeton në Manastir.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.