Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


TITO PETKOVSKI

 

 

 

 

 

 

Anëtar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë. Është lindur në vitin 1945 në fshatin Psaça, Kriva Pallankë, maqedonas. Ka kryer Fakultetin Juridik. Ishte deputet dhe nënkryetar në periudhën e mandatit të mëparshëm. Nga 6 marsi 1996 është kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Jeton në Shkup.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.