Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


LUBOMIR POPOVSKI

 

 

 

 

 

 

Anëtar dhe sekretar i përgjithshëm i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë. Është lindur në vitin 1951 në Manastir, maqedonas. Ka kryer Fakultetin e Shkencave Politike. Ishte deputet edhe në periudhën e mandatit të mëparshëm. Jeton në Shkup.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.