Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


JORGO SHUNDOVSKI

 

 

 

 

 

 

Anëtar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë. Është lindur në vitin 1955, Maqedonas. Ka kryer Fakultetin Arkitektonik. Në mbledhjen e gjashtë të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë u zgjedhur ministër i Urbanizmit, Ndërtimtarisë dhe Mbrojtjes së Mjedisit Jetësor me çka i pushoi mandati i deputetit.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.