Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


Звонко Каров

 

 

 

 

 

 

Член на Либералната партија на Македонија, сега ЛДП Роден е 1961 година во Кавадарци, Македонец. Завршил Економски факултет. Работи како комерцијален директор во „Житојуг“ во Кавадарци. Живее во Кавадарци.

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.