Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


Соколовски Владимир

 

 

 

 

 

 

Член на Либералната партија на Македонија, сега ЛДП. Роден 1948 година во Скопје, Македонец. По професија е машински инженер. Директор е на МАКООН. Живее во Скопје.


 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.