Pratenichki sostav
 
Пратенички состав

КООРДИНАТОРИ НА ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ ВО СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА 2020-2024


Пратеничка група на Коалицијата „МОЖЕМЕ“ 


Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „ОБНОВА ЗА МАКЕДОНИЈА“


Пратеничка група на Демократска унија за интеграција - ДУИ


Пратеничка група на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива 

 
Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.