Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


 

 

МЕНДУХ ТАЧИ

 

 

 

 

Член и потпретседател на ДПА. Албанец. Роден на 3 март 1965 година во Тетово. Студирал на Стоматолошкиот факултет во Приштина. Се служи со францускиот, бугарскиот и со турскиот јазик. Бил претседател на огранокот на ДПА во Тетово. Живее во Тетово.

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.