Соопштенија

Четврток, 20 мај 2021

Положување свежо цвеќе по повод 24 Мај-Денот на сесловенските просветители „Св.Кирил и Методиј"

Делегација на Собранието, предводена од потпретседателот Горан Мисовски, во состав Дарко Каевски и Велика Серафимовска-Стојкова, по повод одбележување на 24 Мај- Денот на сесловенските просветители „Св.Кирил и Методиј", на 24 мај 2021 година (понеделник), во 09:00 часот, ќе положи венец свежо цвеќе пред споменикот на „Св.Кирил и Методиј" на платото на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј"- Скопје.

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.