Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


Пратеничка група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на САД

 

ПретседателВЛАДИМИР ЃОРЧЕВ 

         ЧленовиСИЛВАНА БОНЕВА 
                            ЗОРАН ПЕТРЕСКИ  
                            ПЕТАР ПОП АРСОВ  
                            РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА ЈАНКОВСКА  
                            ЈУЛИЕТА МАРКУ  
                            ИМЕР АЛИУ 
 

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.