Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


Пратеничка група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Република Монголија

ПретседателЗУМРЕТЕ ЈАКУПИ   

          ЧленовиСОЊА ЃЕЛОВА СТОЈАНОВА 
                             КАТЕРИНА ДИМЕСКА  
                             РИСТО ПЕНОВ 
                             ГОРАН СУГАРЕСКИ  
                             АБЕДИН ЗУМБЕРИ 
                             ДАРКО ДИМИТРИЕСКИ 
 

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.