Pratenichki sostav
 
Пратенички состав


Пратеничка група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Кралството Холандија

ПретседателАДНАН ЈАШАРИ

          ЧленовиМИЛЕ ПАЧЕМСКИ
                             МАРИЈА АНДОНОВСКА
                             ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ
                             МИЛЕ АНДОНОВ
                             РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА ЈАНКОВСКА
                             МЕРАЛ УЗЕИРИ ФЕРАТИ

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.